Pierwszy raz wieżdzając do Czarnoziemu każdy patrzy na zamek Lorda Azzura. Dwie gigantyczne wieże bez okien, sterczą nad miastem i pogardliwie spoglądają na jego chore i zmęczone dzielnice. Przekroczenie bram tego przeklętego miasta nie jest łatwe. Strażnicy Miejscy mają swoje fochy, lecz można temu zaradzić i bez ociągania wydukwić z kabzy złocisza lub dwa. Właśnie teraz, wśród tłumu kotłującego się za główną bramą stajesz się ofiarą Czarnoziemu. Jeśli masz szczęście stracisz mieszek ze złotem, jeśli nie, namierzą cię różne łachudry, które będą cię śledzić i zabiją nawet dla paru srebrników. W tym mieście roi się od złodziei, piratów, nożowników, prostytutek i innego zaplutego ścierwa. Tylko tu bowiem, można załatwić to co gdzie indziej jest nielegalne, zakazane, grozi śmiercią lub kalectwem.

Domy w Czarnoziemie to wysokie trzy, czteropiętrowe kamienice od lat zżerane przez morskie wiatry. Wszystkie, może poza Dzielnicą Ogrodową, wyglądają jakby za chwilę miały się rozpaść. Dachy są piekielnie strome, często znudzone harcami kotów, krakaniem gawronów i ciągłym skradaniem się włamywaczy zrzucają na głowy przechodniów dachówki, cegły i różne inne ciężkie rzeczy. Ulice rzadko są brukowane, gdy pada deszcz wszędzie płynie czarne jak smoła błoto, które sięga do kostek, a czasami jeszcze wyżej. Rynki śmierdzą rybami i odchodami. Tawerny są obsikane ze wszystkich stron. Mieszkańcy tego odrażającego miejsca są niezwykle niemili i odpychający. Wciąż przeklinają i są skorzy do bitki. Nigdy, ale to nigdy nie nazwywaj tu kogoś burżujem, może cię za to pokroić majchrem albo brudną brzytwą. Nie licz też na strażników. Ci zawsze zabiorą pieniądze pobiją a jak będziesz się stawiał to wsadzą do ciupy. Miło nie jest. Znajomości dają jedyne realne szanse na przeżycie.

Czarnoziem to moje wymarzone miasto. W mieście zakochałem się za jego złodziejski klimat i za to, że daje ono szansę innej, bogatszej gry. Jest plugawe, bluźniercze i bezbożne jno dkby to napisał wielki mistrz HP Lovecraft.

Strona ta powstała w oparciu o książkę Blacksand!, którą napisali Marc Gascoigne i Pete Tamlyn a nie jak mylnie sądziłem Steve Jackson i Ian Livingstone. Większość stanowią moje i Wojtasa pomysły z sesji prowadzonych w Czarnoziemie.

Ostatnie zmiany:

2008-04-14: kilka postaci ze starych sesji oraz dopisanie wydarzeń lipcowych, oraz dokładna mapa całego miasta.
2006-08-04: paru nowych Czarnoziemców końcu działu Ludzie także zmiany w Kalendarium.
2006-04-26: nowe opisu paru osób i jednego psa na końcu działu Ludzie. W sumie 174 postaci!
2006-03-28: Wojna Domowa - aktualizacja kalendarium.
2005-08-10: Kilka nowych osób na końcu działu Ludzie.
2005-08-04: Opis Taverny Coopera
2005-08-04: nowe wydarzenia w czerwcu 524r. w Kalendarium